Ana Sayfa  /  Web Tasarımcılar Nasıl Olacak Bu İşler?

 

 
 

Web Tasarımcılar Nasıl Olacak Bu İşler?

Web Tasarımcılar Nasıl Olacak Bu İşler?

Son teknolojiyi kullanıyoruz! En tanınmış üniversitelerden başka hiç bir yerden personel almıyoruz, o zaman ölsün gerisi! Personelimizin yüzde bilmem kaçı mühendis. İnsan kaynaklarımız CV’leri didik didik ediyor. Hatta Teknik personelle yaptığımız 2. görüşmede mini bir sınav bile yapıyoruz teknik anlamda. (Tabi sonrasında bir 3. görüşme daha olacak! :) )

Maalesef Hepsi Boşuna!

Çünkü sonunda iş dönüp dolaşıp "Çok inceledik Analytics'ten baktık maalesef ziyaretçilerimizin çoğu eski Internet Explorer kullanıyor" noktasına takılıyor. Sonuç olarak onlar göremeyecek diye pek çok özellikten vazgeçiliyor ya da saatlerce deneme yanılma yoluyla, sitenin-uygulamanın, her eski Explorer versiyonunda da benzer aynı :) şekilde görünmesi için taklalar atılıyor!

O son teknolojiyiz diye bağıran ajans – firma – ekip, her kimlerse, 10 yıllık eski teknolojiye mahkum ediliyor.

Çözüm!

Tabi ki Eğitim!!

Peki Nasıl Bir Eğitim?

Hala Windows XP’nin içinde gelen dandik Explorer’ı kullanıp, tarayıcının ne olduğunu düşünmeyen, bilmeyen ve başka şekilde internete bağlanılabileceğinden habersiz olarak, bir sitenin adresini duyunca önce google.com ‘u açıp sonra arama satırına bilmemne.com diye sitenin adını yazıp, aramalarda karşısına çıkan ilk sonuca tıklayan kurum, kuruluş, şirket, firma, (Daha çoğaltılabilir) ve insanları nasıl eğiteceğiz?

Bence çözüm yolu (Önerim) yine tasarımcılar ve Yüksek Teknoloji Kullanıyoruz diye her yerde böbürlenmek isteyen firmalardan geçiyor.

Şöyle ki:

Sayfayı açan tarayıcının ne olduğunu anlamak zaten büyük bir iş değil. Eğer ziyaretçimiz sayfadaki modern özellikleri desteklemeyen bir tarayıcıyla bakıyorsa, yine içeriği gösterelim, ama basit olmalı, hatta çok basit olmalı. Düz yazı ve %100 boyutunda resimlerle, içerik orada bilgi isteyene "İşte aradığınız bilgi bu" diyen bir sayfa. Sayfanın üzerinde veya altında da Modern tarayıcılar hakkında bilgi-indirme yönergeleri ve neden eski tarayıcıların artık kullanılmaması veya güncellenmesi gerektiğine dair bilgiler içeren, ortak bir siteye (.org) bağlantı.

Konunun özünün anlaşılamayacak kadar zor bir sürece sahip olduğunu düşünmüyorum.

Siz ne dersiniz?

 
 
 
Yazıyı Paylaş:  
 

Facebook'ta Paylaş

 
 

Twitter'da Paylaş

 
 

Google'da Paylaş

Oluşturan: Keystil, 10 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:34

 
 
 
         
  « Önceki Yazı  

Sonraki Yazı »

 
  Web Siteniz Kullanıcı Dostu mu?  

Yeni Türkiye Logosu

 
         
 
 
 

E-Bülten Kayıt
 
Kampanyalarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen E-Bülten'e üye olunuz.
 

 

 

 
 
 
Her Hakkı Coca-Cola'nın Formülüyle Aynı Yerde Saklıdır.