SEO (Search Engine Optimization) İpuçları;

   Keystil        26 Haziran 2014 Perşembe        13:48

SEO (Search Engine Optimization) İpuçları;

Bu yazımda güncel ve 2014 model seo ipuçlarını sizlerle paylaşacam. Öncelikle giriş aşamasında olanlar için kısa tanımlamalar yapalım.

 • Yeni başlayanlar için SEO (Searc Engine Optimization) nedir ?
 • Her şey sanki çok kolaymış gibi geliyor kulağa peki 2014 için vereceğimiz seo tüyoları nelerdir.
 • Pagerank Hala Önemli

  Pagerank tamamen önemini yitirmiştir demek hata olur. Pagerank seo sıralamasını etkiler mi evet. Peki sıralamayı etkileyen tek unsur mudur hayır. Belki 200'ü aşkın kriterden sadece bir tanesidir. Bu yüzden pagerank yükseltilmesi hala bir seo kriteri olarak devam etmektedir.

  Google Onaylı Seo Firmaları İle Çalışmak

  Eğer gerçekten br firmaya seo yaptırmayı düşünüyorsanız. Bu çalışmayı google seo partneri olan firmalardan birine yaptırın. En azından sitenizin ceza alması gibi etkenleri atlamış olursunuz.

  Meta Tagler Hala Önemli

  Bir aralar yegane google sıralamasını etkileyen unsurlardan biri olan meta tagler, keywordler artık seo kriterlerinden biri de olsa sadece meta taglerle ve anahtar kelime gömerek bir yerlere gelmek imkansız.

  Backlink İle Pagerankı Artırın

  Karşılıklı backlink alımından kaçının. Tanıtım yazıları önemlidir. Ücretli backlink alımından kaçının.

  Blog Yorumları İle Backlink

  Blog yorumlarına mesaj yazarak backlink kazanmaya çalışmanın seoya direk bir etkisi olduğu düşünülmemekle birlikte, nofollow bir backlink edinmiş bile olsanız eğer yorum yazdığınız blog günlük hiti yüksek bir blog ise insanların sadece buradan tıklayarak sitenize ulaşması bile seo başarınızı artıracaktır. Bu yüzden nofollow yada dofollow yorum yerine yazının ne kadar okunduğu ve sitenin ne kadar popüler olduğu ile ilgilenin.

  En İyi Backlink edu ve gov

  Diğer backlinklerde tabiki faydalı, ancak edu ve gov uzantılı siteler güven veriyor. Bu nedenle edu ve gov uzantılı sitelerden backlink edinmeye çalışırsanız diğer sitelerdan aldığınız backlinklere göre daha fazla getiri sağlamış olursunuz.

  Sıralama Garantisi Veren Seo Firmalarından Kaçının

  Bir hafta içinde google da ilk sayfada çıkacaksınız gibi garantiler veren seo firmalarından uzak durun. Seo uzun soluklu ve emek isteyen bir iştir bunu unutmayın.

  Black Hat Seo Yöntemlerinden Güvenli Olanları Kullanın

  Black hat seo tamamen kötüdür diyemeyiz. Bu yüzden onaylanmış ve ceza almaya yol açmayan black hat seo tekniklerini zekice kendi sitenize uyarlayın.

  Otorite sitelerinden bağlantı Alın

  Artık düzensiz , düşük kaliteli, footer, sidebar, forum profil backlinkleri sitelere zarar veriyor. Bu nedenle aldığınız backlinkleri sadece otorite sitelerden ve sitewide olmayacak şekilde almalısınız.


  Yazıyı Paylaş: