Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

   Keystil        06 Haziran 2014 Cuma        16:26

Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

Microsoft Outlook 2010 Programı Office paketi içinde gelir ama bir çok kullanıcı kullanmayı tercih etmez. Öylece bilgisayarın bir köşesinde durur ve unutulur. Eğer bir kaç mail hesabınız varsa aslında pratik ve hızlı kullanımı sayesinde hepsini aynı anda yönetebilir ve vazgeçilmez programınız olabilir. Şimdi çok basit bir şekilde resimli olarak outlook 2010 kurulumu göstereceğim. Bir kaç dakika içinde sizlerde kurup kullanabileceksiniz.

1- Öncelikle Outlook 2010 programını çalıştırıyoruz. Yukarıda bulunan Dosya butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfadan Hesap Ekle butonuna tıklıyoruz.

2- Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini işaretleyip İleri tuşuna basıyoruz.

3- E-posta Hizmeti Seç bölümü karşımıza çıkıyor. Internet E-posta seçeneğini seçip İleri butonuna tıklıyoruz.

4- Internet E-posta Ayarları bölümü sayfası karşımıza çıkıyor. Kullanıcı Bilgileri bölümünde bulunan E-posta Adresi bölümüne oluşturduğunuz e-posta adresini yazıyoruz. Sunucu Bilgileri bölümünde bulunan Hesap Türü seçeneğini POP3, Gelen posta sunucusu ve Giden posta sunucusu (SMTP) alanlarını ise mail.siteadresiniz.com olarak düzenliyoruz. Oturum Açma Bilgileri bölümüne de oluşturduğunuz e-posta adresini ve şifresini yazıyorsunuz. Bu bölümleri doldurduktan sonra Diğer Ayarlar... bağlantısına tıklıyoruz.

5- Giden Sunucu bölümünden Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneğini işaretliyoruz. Ardından Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz.

6- Gelişmiş sekmesinde ise Giden sunucusu (SMTP) portunu 587 olarak düzenliyoruz ve Tamam butonuna tıklıyoruz.

7- Outlook 2010 e-posta ayarlarımızı yapmış olduk, şimdi Hesap Ayarlarını Sına bağlantısına tıklayarak oluşturduğumuz hesabı test edelim.

8- Bu ayarlardan sonra İleri butonuna basarak E-posta kurma işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Yazıyı Paylaş: