iPhone'da Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

   Keystil        05 Temmuz 2015 Pazar        20:45

iPhone'da Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yönetim panelinizden aktif hale getirdiğiniz e-posta hesabınızı iPhone'unuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Sorun şu ki iPhone sahip olup da telefonuna mailini kuramayan bir çok kullanıcı mevcut. Bende sizlere çok basit bir şekilde iphonunuza resimli olarak e-posta kurulumunu göstereceğim. Bir kaç dakika içinde sizlerde kurup kullanabileceksiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek E-posta hesabınızı yerleşik iPhone Mail programına tanımlayabilirsiniz. Adımlar iOS 8.x sürümüne göre hazırlanmıştır, diğer sürümlerde benzer şekildedir.

1- Ayarlar uygulamasını görüntüleyin:

2- Mail, Kişiler, Takvimler seçeneğine gidiniz:

3- Hesap Ekle seçeneğine gidiniz:

4- Diğer seçeneğini seçiniz:

5- Mail Hesabı Ekle seçeneğine gidiniz:

6- Ad, E-posta veParolanızı giriniz, Açıklama kısmına kısmına E-posta hesap adınızı giriniz. Ardından Sonraki admına ilerleyiniz:

7- POP seçeneğini işaretleyiniz. Kişisel bilgilerinizi ve E-posta Yönetimi sayfanızdan edinmiş olduğunuz bilgileri giriniz ve bilgileri Kaydediniz:

8- Değişiklikler kaydedilecektir. Yeni hesabınız Mail, Kişiler, Takvimler içinde Hesaplar kısmında görüntülenecektir. Ana menüye dönebilirsiniz:

9- Mail hesabınızın bulunduğu ekranda Hesaplar kısmından mail hesabınıza girerek altta bulunan İleri Düzey bağlantısına giriş yapınız:

10- Sunucu Kapısı ayarını 110 yapın. Bu ayarları Gelen Posta Sunucusu ayarları için yapmış oldunuz:

11- Şimdi de Giden Posta Sunucusu ayarları için gerekli düzenlemeleri inceleyelim: Sunucu Kapısı ayarını 587 yapın:

12- Bu ayarlardan sonra Bitti butonuna basarak E-posta kurma işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Yazıyı Paylaş: